NÉZŐPONT… MAGYARORSZÁGRÓL
Oláh Tünde, a magyarországi Avalon International School (AIS) igazgatója mesél arról, milyen kapcsolatokat alakítottak ki egy jó hírnévnek örvendő portugáliai Cambridge-i iskolával.
„Mindennapi célom az, hogy olyan iskolai környezetet és szellemiséget teremtsek és biztosítsak, amelyben AIS diákjaink biztonságban, boldogan és elkötelezetten érezhetik magukat a tanulás felé.”
Oláh Tünde közel 20 éve dolgozik az oktatásban. A tervezés korai szakaszától kezdve az Avalon International School munkatársa, 2019 óta pedig iskolaigazgató. Mielőtt csatlakozott volna az AIS-hez, Tünde Skóciában, Edinburghban dolgozott.
- Mesélne nekünk az Avalon Nemzetközi Iskoláról (AIS) és arról, hogy milyen Cambridge-i programokat kínál?
Az AIS 2019 szeptemberében nyitotta meg kapuit három osztállyal, és azóta folyamatosan növekszik. Jövőre közel 100 diákunk lesz. Iskolánkat saját értékeink és magas színvonalunk, valamint a Cambridge International értékei szerint építettük fel. Az AIS jelenleg a Cambridge Primary tantervet kínálja, és ahogy iskolánk növekszik, szeretnénk a Cambridge Lower Secondary programot is diákjaik számára biztosítani. Az AIS ethosza az oktatási értékekre épül. Hiszünk abban, hogy kulcsfontosságú értékeink (tisztelet, őszinteség, egyenlőség, nyitottság és segítőkészség) képezhetik diákjaink, családjaik, munkatársaink, vezetésünk és közösségünk alapkövét.
- Hogyan jött létre az együttműködés a portugáliai Santo António Nemzetközi Iskolával (SAIS)?
Egy cambridge-i workshopon találkoztam a SAIS igazgatójával; ezzel kezdődött szakmai barátságunk. Mivel a SAIS értékei hasonlóak, könnyű volt közös célt találni. Remek tanácsokat kaptam a SAIS-tól, és remélem, ők is tudtak tőlünk tanulni. Hálásak vagyunk ezért a partnerségért, és hisszük, hogy diákjaink sokat profitálhatnak ebből az együttműködésből.
- Milyen előnyökkel jár a diákok számára egy másik cambridge-i iskolával való együttműködés?
Úgy gondolom, hogy ez egy nagyszerű lehetőség kínál diákjaink számára, hogy valós és gyakorlati tapasztalatokon keresztül tudják fejleszteni globális szemléletmódjukat. A tanulók között már létrehoztunk egy baráti levelező közösséget. Nagy öröm látni, hogy egy másik cambridge-i diák levele mekkora boldogságot tud okozni diákjainknak, illetve, hogy mennyi izgalmat tartogathat egy közös online iskolagyűlés. Emellett kapukat nyit az új gyakorlatok és módszerek elsajátítására, valamint eszme- és véleménycserére is.
- Mik a tervek a júniusi Óceán Világnapra?
Egy Óceán Világnapja projektet fogunk lebonyolítani közösen a SAIS-szal Portugáliában. Azt terveztük, hogy mindkét iskolában megvalósítunk egy hosszú távú Cambridge Global Perspectives projektet, amelynek tematikája az Óceánok Világnapja lesz. Projektjeinket online közös iskolagyűlésen és Portugáliában is bemutatjuk (12 AIS diák utazik oda). A diákoknak lehetőségük lesz bemutatni egymásnak tervezési, előkészítési, kivitelezési és értékelési szakaszaikat. Látogatásunk során az AIS diákjai csatlakoznak a SAIS diákjaihoz, hogy együtt közösen megtisztítsunk egy partszakaszt, illetve az összegyűjtött szemétből pedig közös alkotást készítünk.
- Mire büszke az iskolájával kapcsolatban?
Az AIS-ben a diákjainkra, munkatársainkra és közösségünkre vagyok büszke. Diákjaink tisztelettel beszélnek egymással, és egész közösségünk kedvességet és elkötelezettséget tanúsít egymás és a tanulás iránt. Büszke vagyok arra is, hogy az AIS hozzájárul a régió gazdasági fejlődéséhez, és iskolánk támogatja, hogy oktatásunkon és iskolai szellemiségünkön keresztül új nemzetközi távlatokat és értékeket vigyünk el Magyarország ezen részére.