A 21. század oktatásának legfontosabb jegyei az alábbiak:
- Egyénre szabott oktatás,
- Egyenlőség, sokféleség, integráció,
- Aktív tanulás, a gyakorlat, tapasztalat útján való tanulás,
- Megváltozott tanári szerep (Facilitátor).
- Közösséggel való szoros kapcsolattartás,
- Technológia,
- Professzionális tanárok.
Egyértelműen felmerülhet bennünk a kérdés, hogy vajon miért változott meg az oktatás ennyire mostanában? Miért nem elegendő a mai gyermekeink számára a tradicionális oktatási módszer ahhoz, hogy sikeresek legyenek a 21. században?
A válasz a gyorsan változó világunkban keresendő, hiszen a mai fejvadász cégek már most olyan munkaerőt keresnek, akik az úgynevezett ‘soft skills’ –el ‘soft’ készségekkel rendelkeznek és ez a tendencia mind inkább domináns lesz a jövőben, hiszen gyermekeink olyan állásokat fognak betölteni, amik nagy része ma még nem is létezik.
Laura A. Jana álláspontja szerint a mai becslések azt mutatják, hogy gyermekeink két-harmada olyan munkakörben fog dolgozni, amelyek jelenleg még nem léteznek. Tehát, milyen készségekre kell a mai generációt megtanítanunk?
A válasz nem egyszerű. Természetesen a tradicionális – IQ alapú készségeket, mint az olvasást, az írást, a számolást – továbbra is meg kell tanítani, habár az úgynevezett ‘soft skills’, vagy más néven a nem-kognitív készségek oktatására nagy hangsúlyt kell fektetni mind az oktatási, mind a tanulási folyamat területén.
Mindezekért, hogy gyermekeink sikeresek tudjanak lenni az alábbi 5 készséget tanítanunk és fejlesztenünk kell:
- Szociális készségek
- Kommunikációs készségek
- Alkalmazkodási készség
- Elemző gondolkodásmód készsége
- Vezetői készség
Iskolánk, az Avalon International School, mind a módszertanát, mind a tanmenetét úgy alakította ki, hogy a gyermekeket fel tudja készíteni a 21. századra, a folyton változó világunkra.
https://www.youtube.com/watch?time_continue=21&v=z_1Zv_ECy0g&feature=emb_title